detsky dres ronaldo řestoupil z Barcelony do Neapole za 6,9 mil

detsky dres ronaldo řestoupil z Barcelony do Neapole za 6,9 milionu £, a pomohl týmu Serie A skončit osmý a poté třetí poté, co se v sezóně před podpisem smlouvy těsně vyhnuli sestupu. V další kampani, hned po mistrovství světa, vyhráli poprvé ve své historii Scudetto a pro dobrou věc přidali Coppa Italia.

Poté, co se Maradona proslavil v Argentinos Juniors senzačním gólovým rekordem, v roce 1981 se připojil k Boca Juniors a vyhrál svůj jediný argentinský ligový titul. Odtud se rychle dostal do Barcelony, kde byl výjimečný, když byl fit, ale trpěl hepatitidou a pak zlomeninou kotníku v důsledku výzvy notoricky krutého obránce Andoniho Goikoetxea. Barca se setkala s atletickým klubem Goikoetxea ve finále Copa del Rey v roce 1984 a poté, co byl během zápasu předmětem násilné hry a xenofobních urážek z davu, Maradona vyvolal masovou rvačku, která fakticky ukončila jeho kariéru na Camp Nou – ne že by se nějak zvlášť zdráhal. opustit.

Byl na mnohem lepším místě, když přišlo mistrovství světa v Mexiku, s Neapolí se perfektně hodil pro Maradonu jako člověka i hráče. Maradona, který byl vyřazen Itálií a Brazílií ve druhém kole turnaje v roce 1982 poté, co byl 23krát faulován proti Italům při rekordu Světového Fotbalové dresy s potiskem poháru, měl také co dokázat.